Egészségre nevelő pályázatunk keretében

2014. február 02. 09:32:29  nyomtatási kép

Bajnokság (2014. január 15. 10 óra)

Január 15.-én szerdán tartottuk a pályázat keretében utolsó bajnokság sportprogramunkat. Kisebb szervezést igényelt, hogy a sportcsarnokot szabaddá tegyük erre az alkalomra, de sikerül, köszönhetően a helyi általános iskola rugalmas hozzáállásának.

A sportcsarnokot a reggeli órákban berendeztük egy óriási játszótérnek (akadály pályának). Az akadályokat úgy alakítottuk ki, hogy az kihívást jelentsen az óvodás gyerekeknek, de meg tudja minden gyermek oldani a feladatot rajta. Kb. 10 órára átöltözve várták a gyerekek a feladatokat. Szalagos fogó játékkal melegítettük be az izmokat, majd egy mese segítette játékba hívni a gyerekeket. „Jancsi és Juliska eltévedt az erdőben. Rengeteg akadály állta az útjukat, de végül hazataláltak. Most ti vagytok Jancsi és Juliska. Vajon ti is kiálljátok a próbákat?” Persze, minden kisgyerek végigment az akadálypályán, sokat többször is. Gyümölcslével oltottuk a szomjukat a játék végén, és mindenki kapott a nyakába érmet a bátorságáért. (Óné)